اعتبار دامنه چیست؟

اعتبار دامنه

اعتبار دامنه یک معیار برای بررسی وضعیت سئوی یک وب سایت است. با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینیم اعتبار دامنه دقیقا چیست؟

اعتبار دامنه چیست؟

اعتبار دامنه (به انگلیسی domain authority) که به طور خلاصه DA هم گفته می شود؛ معیاری است که توسط شرکت ماز ارائه شده است. برای بررسی اعتبار دامنه نمره ای بین ۱ تا ۱۰۰ داده می شود. طبیعتا هر چه نمره بالاتر باشد اعتبار سایت نزد موتورهای جست و جو بالاتر است. البته دقت کنید که نمره های بالاتر به معنای به معنای قرار گرفتن وب سایت در رتبه های بالای جست و جو نیستند؛ بلکه نمره بالا تنها نشان دهنده این است که وب سایت با الگوریتم های جست و جو هماهنگ است.

چگونه می توان اعتبار دامنه را بررسی کرد؟

بررسی اعتبار دامنه وب سایت کار سختی نیست. برای این کار ۳ روش وجود دارد که شما می توانید از طریق این سه روش اعتبار دامنه وب سایت خود و رقیب هایتان را بررسی کنید:

  • استفاده از افزونه وب سایت ماز برای مرورگر گوگل کروم
  • استفاده از وب سایت ماز و مراجعه به بخش Moᴢ Link Explorer
  • استفاده از بخش SERP Analysis Keyword Explorer در وب سایت ماز

جالب است بدانید که وب سایت ماز سیستم بررسی قدرت دامنه خود را به وب سایت های دیگری نیز واگذار کرده است؛ بنابراین شما می توانید از طریق آن وب سایت ها نیز اعتبار دامنه وب سایت خود را بررسی کنید.

اعتبار دامنه

اعتبار دامنه خوب چیست؟

اکنون که با مفهوم اعتبار دامنه و نحوه بررسی آن آشنا شدیم؛ سوالی که پیش می آیند این است که اعتبار دامنه خوب چیست؟ قبل از هر چیزی باید بگوییم که تنها وب سایت هایی مانند ویکی پدیا و گوگل هستند که اعتبار دامنه بسیار بالایی دارند و در صدر جدول قرار گرفته اند. کسب و کارهای کوچک تر نمره های بسیار کمتری دارند.

همچنین باید بدانید که اعتبار دامنه به شما در زمینه درک توانایی رقابت خودتان کمک می کند. به طور کلی گرفتن اعتبار دامنه بالا نباید تنها هدف یک وب سایت باشد. شما می توانید با بررسی اعتبار دامنه وب سایت خود و رقیب هایتان متوجه شوید که چه شانسی برای رقابت دارید. به عنوان مثال این که بدانید اعتبار دامنه وب سایت شما ۵۰ است به تنهایی کمک خاصی به شما نمی کند. اما با دانستن اعتبار دامنه رقبا این اطلاعات مفید واقع می شوند. در نتیجه اعتبار دامنه را می توان یک ابزار رقابتی دانست و گفت که لزوما امتیاز آن خوب یا بد نیست.

دقت کنید که اعتبار دامنه شاخص موفقیت است؛ اما موجب موفقیت نمی شود. بنابراین تلاش برای افزایش اعتبار دامنه صرفا برای افزایش اعتبار دامنه پیشنهاد نمی شود.

منتوروید چه خدماتی در زمینه طراحی وب سایت ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم بسیار قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است؛ چرا که این تیم می تواند به بهترین شکل وب سایت مد نظر شما را برایتان طراحی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *