آیا گوگل ادز بر سئو وب سایت تاثیر می گذارد؟

تاثیر گوگل ادز بر سئو

گوگل ادز یا تبلیغات گوگل یکی از راه ها برای هدایت ترافیک به وب سایت است. اما آیا گوگل ادز بر سئو وب سایت تاثیر می گذارد؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

گوگل ادز چیست؟

بهتر است ابتدا کمی با گوگل ادز آشنا شویم. گوگل ادز همانطور که از نامش پیداست؛ یک سرویس تبلیغاتی است که متعلق به گوگل می باشد. با استفاده از این نوع تبلیغ وب سایت ها در کلمات کلیدی منتخبشان هنگام جست و جو به کاربران پیشنهاد داده می شوند. تبلیغات گوگل ادز تحت عنوان pay-per-click (PPC)  یا cost-per-click (CPC) نیز شناخته می شود؛ به این معنی که صاحبان وب سایت ها به ازای هر کلیک به گوگل هزینه پرداخت می کنند. این تبلیغات به دو روش زیر انجام می شوند:

  • تبلیغات در شبکه جست وجوی گوگل (Search Ads): شبکه جست و جوی گوگل به معنای تمام رسانه های متعلق به گوگل یا همکار با آن است که کاربران در آن ها اقدام به جست و جو می کنند.
  • تبلیغ نمایشی (Display Ads): تبلیغ نمایشی روش دیگر گوگل ادز است که در آن تبلیغات در بیشتر از دو میلیون وب سایت، ویدیو و اپلیکیشن موبایل نمایش داده می شوند. دقت داشته باشید که در این روش علاوه بر تبلیغات متنی امکان نمایش تبلیغات گرافیکی یعنی بنر و ویدئو نیز وجود دارد.

تاثیر گوگل ادز بر سئو

آیا گوگل ادز بر سئو تاثیر می گذارد؟

خیر، گوگل ادز بر سئو وب سایت تاثیر گذار نیست و اولین دلیل برای آن این است که خود گوگل اعلام کرده است. اما این موضوع را از جهت های دیگر نیز می توان بررسی کرد؛ به عنوان مثال برخی افراد معتقد اند که گوگل ادز درواقع بک لینک سازی است و موجب بهبود سئو وب سایت می شود. اما آیا واقعا این چنین است؟

زمانی که روی یک لینک کلیک می شود؛ دو نوع سیگنال ارسال می شود:

  • سیگنال مستقیم: سیگنال مستقیم به صورت مستقیم روی سئو تاثیر مثبت دارد.
  • سیگنال غیر مستقیم: سیگنال غیر مستقیم به صورت مستقیم تاثیری بر سئو ندارد اما روی موارد دیگری تاثیر می گذارد که آن موارد دیگر در رتبه بندی مستقیما تاثیرگذارند.

سیگنال های ارسال شده از لینک های گوگل ادز از نوع دوم هستند. یعنی گوگل ادز به صورت مستقیم روی سئو تاثیر ندارد. تاثیرات غیر مستقیم آن نیز شامل موارد زیر می شود:

  • بهبود و توسعه برند
  • ورود کاربران جدید
  • استفاده از اطلاعات گزارش آدرس مقصد (Destination URL) برای بهبود سئو
  • و…

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت و بهره مندی از مزایای فراوان آن هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *