راهکارهای وفادار نگه داشتن مشتریان

وفادار نگه داشتن مشتریان

یکی از مهم ترین چالش های یک کسب و کار وفادار نگه داشتن مشتری های قدیمی است. در این مقاله چند راهکار را برای این منظور بررسی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

یافتن دلیل قطع ارتباط مشتریان

قبل از هر چیزی دلیل این که مشتریانتان دیگر از خدمات شما استفاده نمی کنند را پیدا کنید و با حل کردن آن از قطع ارتباط مشتریان بیشتر جلوگیری کنید.

ارائه تخفیف یا محصولات رایگان

شما می توانید به مشتریان قدیمی خود مقداری تخفیف در خرید محصولات یا خدماتتان و یا حتی محصولات و خدمات رایگان ارائه دهید. این یکی از بهترین راهکارهای وفادار نگه داشتن مشتریان قدیمی است که به آن ها اهمیت دادن شما را نشان می دهد.

حفظ راه های ارتباطی

هرگونه راه ارتباطی که با مشتریان خود دارید؛ می تواند برای افزایش وفاداری آن ها مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال می توانید از طریق تبلیغات آنلاین محصولات جدید، پیشنهادات و… را به مشتریان قدیمی تان یادآوری کنید. به این ترتیب آن ها متوجه خواهند شد که شما در کسب و کارتان به روز هستید. همچنین راه های ارتباطی مانند شماره های تلفن، آدرس شبکه های اجتماعی، ایمیل، آدرس مکان کسب و کار و… خود را در وب سایتتان قرار دهید.

درخواست بازخورد از مشتریان

اگر کسب و کار شما به طور خوبی به مشتریانش خدمات ارائه دهد؛ موجب رضایت آن ها می شود. شما می توانید از مشتریان خود بخواهید که بازخورد خود را با شما در میان بگذارند. همچنین می توانید یک بستر مناسب برای مشتریانتان ایجاد کنید که برای شما تبلیغات انجام دهند. به عنوان مثال می توانید در قبال دعوت کردن دوستان به آن ها جوایزی دهید.

وفادار نگه داشتن مشتریان

پیگیری شکایات مشتریان

اگر یکی از مشتریان شما نسبت به خدماتتان شکایت یا انتقادی ارائه کرده است؛ شکایت او را پیگیری کنید. به این صورت مشتریان شما احساس می کنند که شما به آن ها اهمیت می دهید.

خدمات پس از فروش مناسب

خدمات پس از فروش نامناسب در طولانی مدت موجب کاهش وفاداری مشتریان می شوند. بنابراین داشتن یک تیم قوی برای خدمات پس از فروش که شناخت کافی از خدمات یا محصولاتتان دارند و می توانند به خوبی سوالات و اشکالات مشتریان را رفع کنند؛ بسیار مهم است.

ایجاد احساسات مثبت در مشتریان

شما می توانید درصدی از درآمد خود را به کمک به فقرا یا حیوانات و… اختصاص دهید. به این ترتیب هم با کار خیری که انجام داده اید به دیگران کمک می کنید و هم مشتریانتان متوجه حسن نیت شما می شوند.

به وعده های خود عمل کنید

برای وفادار نگه داشتن مشتریانتان به وعده های خود عمل کنید. به عنوان مثال اگر وعده خدمات ۲۴ ساعته یا ارسال محصول در طی ۴۸ ساعت را داده اید؛ به آن عمل کنید و اگر مشکلی برایتان رخ داد که تغییری در برنامه ایجاد می کرد؛ به مشتریان خود اطلاع دهید.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت و بهره مندی از مزایای فراوان آن هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *