باشگاه مشتریان چیست؟

باشگاه مشتریان

یکی از مسائل مهم برای کسب و کارها حفظ مشتریان قدیمی است. جالب است بدانید برای جذب مشتریان جدید هزینه بیشتری نسبت به حفظ مشتریان قدیمی باید صرف شود. یکی از مواردی که در این زمینه به کمک شما می آید؛ باشگاه مشتریان است. با ما در این مقاله همراه باشید تا کمی با باشگاه مشتریان آشنا شویم.

باشگاه مشتریان چیست؟

باشگاه مشتریان یک ابزار برای کسب و کارها می باشد که به کمک آن وفاداری مشتریان را افزایش می دهند. در حقیقت با استفاده از باشگاه مشتریان فضایی ایجاد می شود که در آن هم مشتریان از مزایای بیشتری برخوردار می شوند و هم احتمال فروش کسب و کار بالاتر می رود. به عنوان مثال پیشنهادهای جذاب مانند تخفیف به مشتری ارائه می شود و در نهایت مشتری برای خرید دوباره از وب سایتی که قبلا نیز از آن خرید کرده است؛ ترغیب می شود.

باشگاه مشتریان می تواند انواع مختلفی داشته باشد:

  • باشگاه مشتریان بر اساس امتیاز که در آن مشتریان با خرید بیشتر امتیاز بیشتری دریافت می کنند.
  • باشگاه مشتریانی که در آن بازی هایی ایجاد می شود و مشتریان از طریق بازی کردن امتیاز می گیرند.
  • باشگاه مشتریان بر اساس وفاداری که هر چه وفاداری مشتری بیشتر باشد؛ از مزایای بیشتری برخوردار می شود.

باشگاه مشتریان برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

ممکن است برخی از صاحبان کسب و کارهای کوچک در مورد این که آیا داشتن باشگاه مشتریان برایشان مناسب است یا خیر دچار تردید باشند. پیشنهاد ما این است که این کسب و کارها در اولین زمان ممکن نسبت به راه اندازی باشگاه مشتریان خود اقدام کنند و از مزایای آن بهره مند شوند.

باشگاه مشتریان

مزایای باشگاه مشتریان

از جمله مزایای باشگاه مشتریان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشتریان همیشه دوست دارند با قیمت های پایین تر خرید کنند؛ بنابراین ارائه پیشنهاداتی مانند تخفیف در باشگاه مشتریان موجب افزایش نرخ خرید آن ها خواهد شد.
  • داشتن باشگاه مشتریان موجب دسترسی به اطلاعات آن ها خواهد شد که این اطلاعات مزایای فراوانی برای شما به همراه دارد.
  • همانطور که گفته شد حفظ مشتریان قدیمی نسبت به جذب مشتری جدید نیازمند صرف هزینه کمتری است.

معایب باشگاه مشتریان

البته باشگاه مشتریان معایبی هم دارد؛ از جمله:

  • رقابت در این زمینه بسیار بالا است و بنابراین راه اندازی یک باشگاه مشتریان خوب کاری است که باید با توجه بالا و بدون کپی انجام شود.
  • تعداد زیادی از مشتریان اطلاعات خود را کامل وارد نمی کنند.
  • مورد دیگر این است که برخی کسب و کارها در باشگاه مشتریان رقبایشان ثبت نام می کنند و موجب محدود شدن دید آن ها از صنف کاریشان می شوند.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار خود هستید؛ می توانید با خیال آسوده از خدمات تیم منتوروید بهره ببرید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *