نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل

یکی از مفاهیم مهم در رابطه با وب سایت ها، نرخ تبدیل است. با ما در این مقاله همراه باشید تا کمی با نرخ تبدیل و نحوه محاسبه آن آشنا شویم.

نرخ تبدیل چیست؟

در یک تعریف ساده و جامع، نرخ تبدیل به درصدی از افراد از میان همه بازدیدکنندگان وب سایت یا کسب و کار شما گفته می شود که هدف مورد نظر شما را انجام می دهند. هدف شما ممکن است موارد مختلفی باشد؛ به عنوان مثال اگر وب سایت شما یک فروشگاه اینترنتی است؛ هدفتان احتمالا خرید محصول است. همچنین هدف ممکن است مواردی مانند پر کردن فرم، فعال سازی اشتراک، تماس با شرکت، استفاده از سیستم گفت و گوی آنلاین وب سایت، ثبت نام در وب سایت و فعال سازی حساب کاربری و… باشد.

نرخ تبدیل خوب چقدر است؟

ما نمی توانیم یک پاسخ دقیق و قطعی به این سوال دهیم؛ چرا که نرخ تبدیل در زمینه های مختلف مورد مقایسه قرار می گیرد و همچنین به عوامل زیادی بستگی دارد.

چرا نرخ تبدیل مهم است؟

دانستن نرخ تبدیل می تواند برای وب سایت شما مفید واقع شود. با دانستن آن می توان از میزان موفقیت وب سایت مطلع شد و همچنین قسمت هایی از وب سایت که نیاز به بهتر شدن دارند را پیدا کرد. همچنین با دانستن نرخ تبدیل و بهبود آن می توان به نوعی ارزش هزینه ای که به تبلیغات اختصاص می یابد را افزایش داد. منظور ما این است که فرض کنید وب سایتی دارید که در هر ماه برای تبلیغات آن 10 میلیون تومان هزینه می کنید که این هزینه مثلا برای دریافت 1000 بازدیدکننده است. با بهبود نرخ تبدیل ارزش هزینه صرف شده برای تبلیغات افزایش می یابد.

نرخ تبدیل

نحوه محاسبه نرخ تبدیل

محاسبه نرخ تبدیل کار سختی نیست و به آسانی انجام می شود. کافی است مطابق فرمول زیر پیش بروید:

نرخ تبدیل = (تعداد تبدیل ÷ مجموع بازدیدکنندگان) × 100%

در این فرمول تعداد تبدیل های مربوط به یک بازه زمانی مشخص بر تعداد بازدیدکنندگان وب سایت یا صفحه ورود تقسیم می شود. پس از آن برای آن که بتوانید نرخ تبدیل را به صورت درصد بیان کنید؛ عدد به دست آمده در 100 ضرب می شود.

البته ابزارهای مختلفی هم وجود دارند که می توانند به شما در محاسبه نرخ تبدیل کمک کنند. به عنوان مثال یکی از این ابزارها، گوگل آنالیتیکس است.

بهبود نرخ تبدیل

به کمک راهکارهای زیر می توان نرخ تبدیل را بهبود بخشید:

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *