کارشناس تولید محتوا کیست؟

کارشناس تولید محتوا کیست

شغل تولید محتوا یکی از مشاغل جدید است که این روزها بازار گرمی دارد. با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینیم یک کارشناس تولید محتوا کیست؟
محتوا چیست؟
بهتر است ابتدا ببینیم محتوا چیست؟ امروزه کسب و کارهای زیادی وارد فضای اینترنت شده اند. به عنوان مثال فروشگاه های اینترنتی از وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی و… برای فروش محصولات خود استفاده می کنند. این فروشگاه ها به محتوا احتیاج دارند. محتوا می تواند انواع مختلفی داشته باشد؛ مانند متن، ویدئو، عکس و… .
کارشناس تولید محتوا کیست؟
به کسی که در رسانه های آنلاین اطلاعات تولید یا جمع آوری می کند؛ کارشناس تولید محتوا گفته می شود. همانطور که گفته شد محتوا انواع مختلفی دارد. به همین دلیل شغل تولید محتوا هم متنوع است. به عنوان مثال هم کسی که یک متن را می نویسد کار تولید محتوا انجام می دهد و هم کسی که یک پادکست را ضبط می کند. علاوه بر آن فرمت انتشار محتوا نیز متنوع است و شامل مواردی مانند پست وبلاگ، شبکه های اجتماعی و… می شود.
کارشناس تولید محتوا کیست
یک کارشناس تولید محتوا چه مهارت هایی باید داشته باشد؟
از جمله مهارت های لازم در شغل تولید محتوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• یکی از مهارت های پایه و ابتدایی که در تولید محتوا لازم است؛ مهارت نویسندگی است. یک کارشناس تولید محتوا باید بتواند متن های قابل درک و روان بنویسد که در آن ها مواردی مانند اصول نگارشی رعایت شده باشد.
• همانطور که گفته شد فرمت انتشار محتوا متنوع است. بنابراین یک کارشناس تولید محتوا باید با پلتفرم های مختلف مانند وب سایت ها، شبکه های اجتماعی و… آشنایی داشته باشد.
• مهارت لازم دیگر در این شغل آشنایی کافی با سئو است. البته لازم به ذکر است که نیازی نیست کارشناس تولید محتوا متخصص سئو باشد.
• آشنایی با زبان انگلیسی یکی دیگر از مهارت های لازم برای یک کارشناس تولید محتوا است که او را قادر می سازد از منابع معتبر انگلیسی استفاده کند و مطالب جدید و با کیفیت تهیه نماید.
• توانایی جست و جوی حرفه ای در فضای اینترنت مهارت دیگری است که در این زمینه لازم است.
• و…
درآمد یک کارشناس تولید محتوا چقدر است؟
ما نمی توانیم یک عدد دقیق به عنوان مقدار درآمد یک کارشناس تولید محتوا به شما بگوییم چرا که حقوق دریافتی در این شغل به موارد مختلفی بستگی دارد؛ از جمله:
• مقدار سابقه کار فرد
• نوع محتوای تولید شده
• پلتفرمی که محتوا برای آن تولید می شود
• ساعت کاری
همچنین لازم به ذکر است که کارشناسان تولید محتوا هم می توانند به صورت دورکار فعالیت کنند و هم می توانند در شرکت ها به طور تمام وقت کار کنند.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید و می خواهید کار طراحی آن را به یک طراح حرفه ای و مطمعن بسپارید؛ می توانید با خیال آسوده از خدمات تیم منتوروید استفاده نمایید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *