آشنایی با انواع روش های تولید محتوا

انواع روش های تولید محتوا

امروزه تولید محتوا به روش های مختلفی انجام می شود. در این مقاله با تعدادی از این روش ها آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

محتوا چیست؟

بهتر است ابتدا ببینیم محتوا چیست؟ امروزه کسب و کارهای زیادی وارد فضای اینترنت شده اند. به عنوان مثال فروشگاه های اینترنتی از وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی و… برای فروش محصولات خود استفاده می کنند. این فروشگاه ها به محتوا احتیاج دارند. به افرادی هم که در رسانه های آنلاین اطلاعات تولید یا جمع آوری می کند؛ کارشناس تولید محتوا گفته می شود.  در ادامه با برخی از انواع روش های تولید محتوا آشنا خواهیم شد.

محتوای متنی

رایج ترین و واضح ترین نوع محتوا، محتوای متنی است که در بسیاری از وب سایت ها مشاهده می شود. محتوای متنی در واقع مجموعه ای از نوشته ها است که برای هدف مشخصی تولید شده اند. این نوع محتوا می تواند موجب بهبود سئو وب سایت شود و نسبتا ارزان قیمت است. کاربران نیز به آن عادت دارند. البته ممکن است مطالعه متن های طولانی برای کاربران خسته کننده باشد.

محتوای تصویری

محتوای تصویری در بیشتر دیده شدن محتوا تاثیر چشمگیری دارد؛ خصوصا اگر محتوا مربوط به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام باشد. همچنین این نوع از محتوا در تکمیل و افزایش تاثیرگذاری محتواهای متنی هم مفید است.

انواع روش های تولید محتوا

محتوای صوتی

محتوای صوتی یکی دیگر از انواع محتوا است که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. بسیاری از افراد امروزه زمان کافی برای مطالعه محتواهای متنی را ندارند و به همین دلیل ترجیح می دهند اطلاعات مورد نیازشان را از طریق گوش دادن به محتواهای صوتی به دست آورند. به عنوان مثال فایل های صوتی و پادکست ها در این دسته از محتوا قرار می گیرند.

محتوای ویدئویی

یکی از انواع محبوب محتوا، محتوای ویدئویی است که در زمینه جذب مخاطب بسیار موفق عمل می کند. در تولید محتوای ویدئویی تلاش بر آن است که با رعایت استانداردها یک ویدئو به منظور دریافت نتیجه مد نظر ضبط شود. البته می توان گفت که تولید این نوع از محتوا نسبت به انواع دیگر دشوارتر است و به انجام مطالعات بیشتری احتیاج دارد.

تولید محتوای تلفیقی

ممکن است نتواینم تنها با یک نوع از محتوا به نیاز کاربران پاسخ دهیم؛ در این صورت این امکان وجود دارد که به صورت هم زمان از روش های مختلف تولید محتوا استفاده کرد. به عنوان مثال می توان در کنار محتوای متنی به صورت هم زمان از محتوای تصویری یا ویدئویی نیز استفاده کرد. البته در اینجا ترکیب مناسب روش ها مهم است.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *