اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ریسپانسیو

اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ریسپانسیو

با توجه به این که امروزه کاربران از دستگاه های مختلف با ابعاد صفحه نمایش متفاوت برای ورود به وب سایت ها استفاده می کنند؛ ریسپانسیو بودن وب سایت بسیار مهم است. در این مقاله با برخی از اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ریسپانسیو آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
طراحی وب سایت ریسپانسیو چیست؟
بهتر است ابتدا کمی با مفهوم طراحی وب سایت ریسپانسیو آشنا شویم. کلمه ریسپانسیو یک واژه انگلیسی به معنای واکنش گرا است. در زمینه طراحی وب سایت طراحی ریسپانسیو به روشی گفته می شود که موجب می شود وب سایت در دستگاه های مختلف با ابعاد صفحه نمایش متفاوت به خوبی ارائه شود. در واقع در طراحی ریسپانسیو، وب سایت فقط یک بار طراحی می شود؛ اما در هر دستگاه متناسب با ابعاد صفحه نمایش آن به نمایش در می آید.
نامنظم بودن منو
منو وب سایت نباید به گونه ای طراحی شود که در دستگاه های مختلف به صورت نامنظم آن را مشاهده کنیم. بنابراین طراحی آن باید به گونه ای باشد که متناسب با ابعاد صفحه نمایش دستگاه برخی موارد جزئی از آن کم شود و یا به آن افزوده شود.
بی توجهی به اندازه انگشت
ما هنگام استفاده از کامپیوتر قادریم به کمک ماوس با دقت بالایی کلیک کنیم. اما دقت انگشت ما به اندازه دقت ماوس نیست. به همین دلیل است که باید هنگان طراحی وب سایت ریسپانسیو به اندازه انگشت توجه شود.
اشتباهات رایج در طراحی وب سایت ریسپانسیو
بی توجهی به دستگاه های مختلف
برخی افراد گمان می کنند که دستگاه های مورد استفاده برای ورود به وب سایت کامپیوتر و تلفن همراه اند. در حالی که تعداد دستگاه هایی که امروزه برای این منظور قابل استفاده اند گسترش یافته است و حتی از تلویزیون های هوشمند نیز می توان برای ورود به وب سایت استفاده کرد.
استفاده از تصاویر با عرض ثابت
تغییر محتوا بر اساس ابعاد صفحه نمایش مساله دشواری نیست. اما وضعیت برای تصاویر متفاوت است. در حقیقت اگر از تصاویر با عرض ثابت استفاده شود؛ این تصاویر در صفحه نمایش های متفاوت به صورت تکه شده مشاهده می شوند. راهکارهای مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد که از جمله این راهکارها می توان به استفاده از واحد های نسبیتی مثل درصد یا em اشاره کرد.
غیرفعال بودن شماره تماس
حتما شما هم هنگام ورود به برخی از وب سایت ها مشاهده کرده اید که آن ها در بالای صفحه شماره تماس خود را قرار داده اند. نکته ای که در این مورد باید مد نظر قرار گیرد این است که کاربرانی که با تلفن همراه خود وارد وب سایت شده اند؛ در صورت وجود لینک تماس تلفن بسیار راحت تر می توانند اقدام به تماس کنند.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی تری خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *