دیجیتال مارکتینگ با سرعت بالایی در حال پیش روی است و به مرور زمان قسمت بزرگ تری از بودجه بازاریابی شرکت ها را دریافت می کند. در این مقاله با برخی از اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
شفاف نبودن اهداف
یکی از اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ شفاف نبودن اهداف و شناسایی غلط پرسونای مخاطب است. برخی از کسب و کارها اهداف خود را به صورت دقیق تعیین نمی کنند و پرسونای مخاطب را نیز بر اساس فرضیات تعیین می کنند که چنین کاری قطعا غلط است.
انتظارات غیر واقعی
دیجیتال مارکتینگ قرار نیست یک شبه شما را به نتایج مورد نظرتان برساند. بسیاری از افراد انتظار دارند که در عرض مدت کمی پس از شروع کار، به اهداف و نتایجشان برسند. در حالی که رسین به اهداف نیازمند زمان است.
عملکرد تک رسانه ای
امروزه شاهد فعالیت کسب و کارهای مختلفی در شبکه های اجتماعی گوناگون مانند اینستاگرام، توییتر و… هستیم. توجه به این نکته بسیار مهم است که امکان وقوع مسائلی مانند تغییرات قوانین، مشکلات نرم افزاری و… وجود دارد. در چنین شرایطی شما در یک لحظه نتیجه زحمات خود را از دست می دهید. بنابراین پیشنهاد می شود به جای عملکرد تک رسانه ای، در بستر چند پلتفرم فعالیت کنید.
استفاده از تمامی شبکه های اجتماعی
استفاده از همه شبکه های اجتماعی هم یکی از اشتباهات در زمینه دیجیتال مارکتینگ است؛ چرا که هزینه زیادی به همراه دارد و همچنین شاید همه مشتریان در این شبکه ها حضور نداشته باشند. تعیین این که شما بهتر است در کدام شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید نیازمند شناسایی مشتریان هدف است و باید بررسی شود که این مشتریان هدف در کدام شبکه های اجتماعی بیشتر حضور دارند.
اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ
عدم برنامه ریزی صحیح
عدم برنامه ریزی صحیح یکی از اشتباهاتی است که نه تنها در زمینه دیجیتال مارکتینگ، بلکه در بسیاری از زمینه های زندگی رخ می دهد.
نداشتن استراتژی سئو
سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است و به مجموعه ای از روش ها گفته می شود که به منظور تغییر استراتژیک وب سایت ها به کار برده می شوند. به کمک سئو می توان عملکرد یک وب سایت را مطابق با استانداردهای موتورهای جستجو بهبود بخشید و منجر به جذب بازدیدکنندگان شد. نداشتن استراتژی سئو یکی دیگر از اشتباهات رایج در دیجیتال مارکتینگ است.
صرف هزینه کمتر از مقدار مورد نیاز
بسیاری از افراد نمی خواهند هزینه زیادی برای دیجیتال مارکتینگ صرف کنند و به دنبال مواردی مانند استفاده از قالب های آماده و سرویس های رایگان هستند. در حالی که حتی در کسب و کارهای کوچک نیز باید برای دیجیتال مارکتینگ هزینه ای در نظر گرفته شود.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

29 − = 28

پست های مرتبط