اشتباهات رایج در تولید محتوا

اشتباهات رایج در تولید محتوا

تولید محتوای با کیفیت یکی از مهم ترین مسائل برای وب سایت ها است. در این مقاله تعدادی از اشتباهات رایج در تولید محتوا را بررسی می کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

بی توجهی به سوالات و نیازهای کاربران

شما برای پاسخ دادن به سوالات کاربران و برطرف کردن نیازهای آن ها تولید محتوا می کنید. بنابراین باید ابتدا موضوع خود را به صورت هدفمند انتخاب کنید و سپس در مورد آن بنویسید. پرداختن به موضوعات حاشیه ای تاثیر خوبی روی محتواهایتان ندارد.

عدم بازبینی محتوا

برخی افراد گمان می کنند که بازبینی محتوا آن قدرها اهمیت ندارد. در حالی که چنین نیست و بسیار مهم است که محتوایی تولید شده را بازبینی کنیم. اگر هر محتوا را با صدای بلند بخوانید؛ متوجه جاهایی که منظورتان را به خوبی نرسانده ای می شوید و می توانید آن را اصلاح کنید. همچنین با خواندن محتوا به عقب می توانید غلط های املایی را پیدا کنید.

کپی کردن محتوای دیگران

کپی کردن محتوای دیگران یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که می توانید مرتکب شوید. این کار هم تاثیر بسیار بدی روی سئو وب سایتتان دارد؛ و هم این که اعتبار شما را زیر سوال می برد.

عدم استفاده از عنوان جذاب

کاربران اولین چیزی که از محتواهای شما می بینند؛ عنوان است و اگر این عنوان به اندازه کافی برای آن ها جذاب باشد وارد وب سایت شما می شوند. بنابراین باید در نوشتن عنوان محتواها دقت زیادی به خرج دهید. حتی می توانید چند عنوان بنویسید و یکی را انتخاب کنید.

 

اشتباهات رایج در تولید محتوابی توجهی به هویت بصری

هویت بصری هم موجب افزایش اثر بخشی محتوا روی ذهن مخاطب می شود و هم سئو وب سایت را بهبود می بخشد. بنابراین بی توجهی به آن یک اشتباه است. شما باید تصاویر با کیفیت و مرتبط با موضوع پیدا کنید.

استفاده از کلمات سنگین

یکی دیگر از اشتباهات در تولید محتوا استفاده از کلمات سنگین و غیر قابل فهم است. برخی افراد گمان می کنند که با این کار کلاس کار خود را بالا می برند؛ در حالی که حقیقت است که کاربران باید بتوانند با محتوا ارتباط برقرار کنند و کلمات سنگین و غیر قابل فهم از این اتفاق جلوگیری می کنند.

به توجهی به سئو

به طور کلی سئو یک مسئله بسیار مهم برای هر وب سایت است. در تولید محتوا هم می توانید با انجام برخی کارها به بهبود سئو وب سایت خود کمک کنید.

توجه بیش از حد به سئو

در نظر گرفتن سئو در تولید محتوا الزامی است اما فراموش نکنید که توجه بیش از حد به سئو هم یک اشتباه است. حتی گوگل هم محتواهایی که بیش از حد سئو شده اند را دوست ندارد و این پیام را دریافت می کند که این محتواها برای کاربران تولید نشده اند.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مد نظر شما را به بهترین شکل طراحی کند. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *