اشتباهات رایج در انتخاب نام دامنه

اشتباهات رایج در انتخاب نام دامنه

نام دامنه همان اسم وب سایت شماست که انتخاب آن مساله مهمی است که باید با دقت انجام شود. در این مقاله با برخی از اشتباهات رایج در انتخاب نام دامنه آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
طولانی بودن نام دامنه
ماندگاری نام دامنه در ذهن موضوع مهمی است. اما در صورت انتخاب یک نام دامنه طولانی، هم خواندن آن برای کاربران شما سخت تر می شود و هم این که میزان به خاطر سپردن آن کاهش می یابد. بنابراین باید دقت کنید که نام دامنه تا جای ممکن کوتاه باشد.
بی توجهی در انتخاب پسوند
امروزه پسوندهای متعددی وجود دارند که شما می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. این که کدام پسوند برای شما مناسب است به عواملی بستگی دارد؛ اما به طور کلی بهتر است از پسوند کشور ایران یعنی ir و یا پسوند com استفاده شود. در صورتی که امکان استفاده از پسوند com را نداشته باشید؛ پسوند های پسوندهای net و org هم مناسب اند. اما پیشنهاد نمی شود که به سراغ پسوندهای دیگر مانند biz ، us و info بروید.
استفاده از کلمات چند املایی
نام دامنه شما نباید به گونه ای باشد که املای انگلیسی آن به چند صورت نوشته شود. به عنوان مثال اگر یک کلمه تشدید دار در نام دامنه شما وجود داشته باشد؛ کاربران در مورد این که حرف تشدید دار یک بار تایپ می شود یا دو بار دچار اشتباه می شوند. بنابراین نام دامنه باید به صورت تک املایی باشد.
استفاده از اعداد یا خط تیره
گرچه مطابق قوانین استفاده از اعداد یا خط تیره در نام دامنه مجاز است؛ اما بهتر است تا جای ممکن از آن ها استفاده نشود. دلیل آن هم این است که کاربران معمولا خط تیره را به خاطر نمی سپارند و همچنین ممکن است در مورد شکل نوشتاری اعداد دچار اشتباه شوند.
اشتباهات رایج در انتخاب نام دامنه
تلفظ سخت نام دامنه
نام دامنه شما نباید به سختی تلفظ شود. نکته حائز اهمیت در این جا این است که از استفاده از کلمات دو یا چند زبانه نیز باید پرهیز کنید. به عنوان مثال ترکیب یک کلمه انگلیسی با یک کلمه فرانسوی در نام دامنه تصمیم خوبی نیست.
تقلب کردن
استفاده از نام یک برند تجاری دیگر را به کلی فراموش کنید. حتی استفاده از یک بخش از نام برندهای تجاری دیگر هم غلط است. این کار ممکن است حتی منجر به دردسرهای حقوقی شود.
بی توجهی به معنی نام دامنه در زبان ها یا گویش های مختلف
رشد شما وابسته به دیدن شدنتان در سطح کشور و یا حتی در جهان است. بنابراین باید دقت کنید که نام دامنه مورد نظر شما در گویش های مختلف موجود در کشور و یا زبان های دیگر زشت یا تمسخر آمیز نباشد.
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *