اشتباهات رایج در باشگاه مشتریان

اشتباهات رایج در باشگاه مشتریان

یکی از مواردی که در افزایش وفاداری مشتریان تاثیرگذار است؛ باشگاه مشتریان می باشد. در این مقاله می خواهیم با برخی از اشتباهات رایج در باشگاه مشتریان آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

باشگاه مشتریان چیست؟

بهتر است ابتدا ببینیم باشگاه مشتریان چیست؟ باشگاه مشتریان به شما در ایجاد فضایی که در آن هم مشتریان از مزایای بیشتری برخوردار می شوند و هم احتمال فروش کسب و کار افزایش می یابد؛ کمک می کند. به عنوان مثال در باشگاه مشتریان پیشنهادهای جذاب مانند تخفیف به مشتری ارائه می شود و در نهایت او برای خرید دوباره از وب سایتی که قبلا نیز از آن خرید کرده است؛ ترغیب می شود.

همانطور که گفته شد باشگاه مشتریان در افزایش وفاداری آن ها موثر است. یک نکته جالب در این خصوص این است که برای جذب مشتریان جدید هزینه بیشتری نسبت به حفظ مشتریان قدیمی باید صرف شود.

در ادامه با برخی از اشتباهات رایج در راه اندازی باشگاه مشتریان آشنا خواهیم شد.

نگرش تبلیغاتی

باشگاه مشتریان یک ابزار برای افزایش وفاداری مشتریان است. هدف این باشگاه مشتریان فعلی است و بنابراین نباید انتظار داشته باشید که بلافاصله بعد از راه اندازی آن مشتریان بسیار زیادی جذب کنید.

کپی کردن

این که چه نوع باشگاهی برای کسب و کار شما مناسب است؛ باید بر اساس کسب و کارتان انتخاب شود. در اینجا مواردی مانند علایق مشتریان اهمیت می یابند. بی توجهی به این مسائل در باشگاه مشتریان نه تنها موجب می شود که مزایا و فواید مورد نظرتان از راه اندازی باشگاه را از دست دهید؛ بلکه حتی شاید موجب نارضایتی مشتریانتان شود.  به همین دلیل است که کپی کردن کور از باشگاه مشتریان سایر کسب و کارها یکی دیگر از اشتباهات است.

اشتباهات رایج در باشگاه مشتریان

هزینه نکردن برای مشتریان با ارزش خرید پایین

شاید فکر کنید که صرف هزینه برای آن دسته از مشتریانی که ارزش خرید زیادی برای شما ایجاد نمی کنند؛ کار درستی نیست. در حالی که هدف ما ترغیب این مشتریان به بیشتر خرید کردن است.

اشتباه در تعیین اعتبار و امتیاز

شما باید به این نکته دقت داشته باشید که برای وفادار کردن مشتریان؛ آن مشتریانی باید از تخفیف ها بهره مند شوند که نسبت به کسب و کار شما وفادار بوده اند.

دیر شدن برای راه اندازی باشگاه مشتریان

شاید فکر کنید که برای راه اندازی یک باشگاه مشتریان برای کسب و کارتان دیگر دیر شده است. در حالی که نتیجه عدم راه اندازی آن، عقب ماندن از رقبا است.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *