اشتباهات رایج در کسب و کارهای اینترنتی

اشتباهات رایج در کسب و کار‌های اینترنتی

امروزه افراد زیادی مایل به راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستند. اما اشتباهاتی وجود دارند که می توانند موجب شکست این کسب و کارها شوند. در این مقاله با تعدادی از رایج ترین این اشتباهات آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

فعالیت در زمینه ای که در مورد آن اطلاعات ندارید

بسیار مهم است که زمینه کسب و کار شما چیزی باشد که در مورد آن اطلاعات و تجربه دارید. فراموش نکنید که در یک عرصه ی یکسان، برنده آن کسب و کاری است که تجربه، دانش و اطلاعات بیشتری دارد.

توجه به کمیت به جای کیفیت

چیزی که برای یک کسب و کار مهم و مفید است؛ مخاطبان هدفمند است. اگر یک کسب و کار صدها هزار دنبال کننده داشته باشد اما این دنبال کنندگان علاقه ای به آن کسب و کار نداشته باشند؛ سود و منفعتی برای آن به همراه ندارد. بنابراین به جای تمرکز بر کمیت، باید بر کیفیت تمرکز داشت.

کاملا مشابه رقبا بودن

اگر کسب و کار شما دقیقا و کاملا مشابه رقبایتان باشد؛ چرا مشتریانتان باید به جای ادامه دادن خریدهایشان از آن ها، به شما مراجعه کنند؟ داشتن ایده های منحصر به فرد و متمایز می تواند تاثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد. اما اگر نتوانید به ایده های جدید برسید و بخواهید از ایده های مشابه رقبا استفاده کنید؛ حداقل در فکر داشتن یک مزیت رقابتی باشید.

نداشتن شناخت کافی از رقبا

شناخت رقبا برای پیشرفت و موفقیت کسب و کار بسیار مهم است. بنابراین لازم است که همیشه به این رقبا دقت کنید و همچنین رقبای جدید را نیز بشناسید.

اشتباهات رایج در کسب و کار‌های اینترنتی

انتظار کسب درآمد در زمان کوتاه

نه تنها کسب و کارهای اینترنتی، بلکه کسب و کارهای سنتی هم مدتی طول می کشد تا به سودآوری برسند. بنابراین نباید این انتظار را داشته باشید که در مدت زمان کوتاه به سود برسید. البته نکته مهم در اینجا این است که داشتن برنامه ریزی دقیق می تواند به شما کمک کند که زودتر سود کسب کنید؛ البته فورا نه.

عدم استخدام افراد متخصص

کسب و کارها برای آن که به موفقیت برسند به افرادی نیاز دارند که از تخصص کافی برخوردار می باشند. بنابراین یکی دیگر از اشتباهات رایج در کسب و کارهای اینترنتی است که در ابتدا با عجله و بدون دقت افرادی را که تخصص کافی ندارند؛ استخدام کنید.

تمرکز روی شبکه های اجتماعی متعدد

امروزه شبکه های اجتماعی بسیار گسترده شده اند. به صورتی که اگر بخواهید در تعداد زیادی از آن ها فعالیت کنید؛ انرژی بسیار زیادی از شما گرفته می شود. البته امکان استخدام یک فرد فقط برای این مساله وجود دارد؛ اما می توان با توجه به کسب و کار تعدادی شبکه اجتماعی مرتبط انتخاب و روی آن ها تمرکز کرد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید ارائه دهنده خدمات در زمینه طراحی وب سایت است و می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی کند. اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *