کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ یکی از روش های به نسبت قدیمی در زمینه بازاریابی است. در این مقاله کمی با کامنت مارکتینگ آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.
کامنت مارکتینگ چیست؟
کامنت مارکتینگ یک روش بازاریابی است که با وجود قدیمی بودن هنوز هم کاربرد دارد و استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که تعداد افرادی که امروزه از این روش استفاده می کنند؛ کمتر شده است. اما کامنت مارکتینگ دقیقا چیست؟
معنای کامنت را احتمالا می دانید. کامنت به نظراتی گفته می شود که کاربران در صفحات وب سایت ها یا پست های شبکه های اجتماعی می گذارند. منظور از کامنت مارکتینگ استفاده هوشمندانه از این کامنت ها برای سود کردن خودمان و کاربران می باشد. نتیجه ی این روش از بازاریابی، معرفی برند، ایجاد رابطه و افزایش اعتماد کاربران است و نهایتا هم به افزایش ترافیک و فروش منجر می شود. امروزه این روش کمتر در وبلاگ ها مشاهده می شود؛ اما استفاده از آن در شبکه های اجتماعی رشد قابل توجهی داشته است.
یک نکته قابل توجه دیگر در مورد کامنت مارکتینگ این است که گوگل به فعالیت کاربران در وب سایت توجه زیادی دارد و کامنت گذاشتن برای یک مطلب را ارزشمند می داند. بنابراین کامنت مارکتینگ در سئو وب سایت نیز تاثیر دارد.
کامنت مارکتینگ
اصول کامنت مارکتینگ
کامنت مارکتینگ دارای برخی اصول است که توجه به آن ها بسیار مهم می باشد چرا که در غیر این صورت ممکن است حتی معایبی برای شما به همراه داشته باشد . از جمله این اصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• کامنت ها باید مرتبط با موضوع باشند.
• احترام و لحن محترمانه باید در آن ها رعایت شده باشد.
اصول نگارشی باید در کامنت ها رعایت شده باشد و آن ها باید قابل درک باشند.
• هدف کامنت باید به صورت صریح و صادقانه بیان شده باشد.
• اطلاعات موجود در کامنت باید مفید باشند.
• و…
تاثیرات مثبت کامنت مارکتینگ
اگر کامنت مارکتینگ به صورت اصولی انجام شود؛ می تواند تاثیرات زیر را به همراه داشته باشد:
• اگر بتوان در کامنت ها به صورت درست و مرتبط خود را معرفی کرد؛ جست و جوی نام برند افزایش می یابد.
• کامنت های مناسب و ارزشمند از نظر گوگل به روز رسانی محتوا می باشند.
• زمانی که یک نفر کامنتی را می نویسد؛ برای نوشتن آن وقت صرف می کند. بنابراین مدت زمانی بیشتری در آن صفحه باقی می ماند. همچنین ممکن است باقی کاربران برای خواندن آن کامنت مدت بیشتری در وب سایت حضور داشته باشند.
• زمانی که در یک وب سایت نظرات و سوالات مختلفی در مورد یک محصول وجود داشته باشد؛ کاربران راحت تر به آن وب سایت اعتماد می کنند. اما اعتماد کردن به وب سایتی که در آن هیچ گونه نظری وجود ندارد؛ دشوارتر است.
• و…
منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟
تیم منتوروید یک تیم حرفه ای و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت دلخواه شما را به بهترین صورت طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *