بانس ریت یا نرخ پرش چیست؟

بانس ریت

اگر شما هم در مورد مباحث سئو کمی مطالعه کرده باشید؛ احتمالا اصطلاح بانس ریت یا نرخ پرش به گوشتان خورده است. در این مقاله می خواهیم کمی با این اصطلاح آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

بانس ریت یا نرخ پرش چیست؟

کلمه بانس یا bounce یک واژه انگلیسی به معنای برخورد با مانع و بازگشت است. کلمه ریت یا rate نیز یک کلمه انگلیسی دیگر به معنای نرخ می باشد. در دنیای دیجیتال مارکتینگ بانس ریت به معنای آن درصدی از کاربران است که وارد یک وب سایت می شوند اما به دلیل جذابیت کم آن وب سایت بدون هیچ ارتباطی از آن خارج می شوند. طبیعتا هر چه بانس ریت یا نرخ پرش برای یک وب سایت کمتر باشد؛ بهتر است.

چرا بانس ریت مهم است؟

بانس ریت به سه دلیل اهمیت دارد:

  • بانس ریت با رتبه بندی وب سایت ها در گوگل ارتباط دارد.
  • امکان رفع مشکلات مربوط به صفحه بندی محتوا و همچنین بهبود تجربه کاربردی از طریق بانس ریت وجود دارد.
  • نرخ تبدیل برای کاربری که بانس شده است برابر با ۰ است. این به آن معناست که کاهش بانس ریت موجب رشد نرخ تبدیل می شود.

بانس ریت

مقدار استاندارد بانس ریت چقدر است؟

بانس ریت چیزی نیست که بتوان برای آن مقدار استاندارد تعیین کرد. اما امکان تعیین یک محدوده مشخص برای آن (با توجه به حوزه کسب و کار) وجود دارد. به طور کلی بانس ریت در بیشتر وب سایت ها از 26 درصد تا 70 درصد است. همچنین امکان سنجش حدودی بانس ریت وب سایت وجود دارد؛ به این ترتیب که اگر مقدار آن بین 26 تا 40 درصد باشد می توان گفت که وضعیت خوب است. اگر بین 41 تا 70 درصد باشد وضعیت معمولی است و اگر بیشتر از 70 درصد باشد وضعیت خطرناک است.

چه عواملی بر بانس ریت وب سایت تاثیر دارند؟

عوامل مختلفی وجود دارند که بر بانس ریت تاثیر می گذارند؛ از جمله:

  • افرادی که به دنبال وب سایت و شرکت شما هستند نسبت به افرادی که فقط به دنبال اطلاعات هستند پرش کمتری دارند.
  • افرادی که از طریق نتایج گوگل وب سایت شما را پیدا می کنند نسبت به افرادی که از روش های دیگر مانند فیس بوک آن را می یابند؛ پرش کمتری دارند.
  • وب سایت هایی که از طراحی ساده و جذابی برخوردارند نسبت به وب سایت هایی که به صورت پیچیده و مبهم طراحی شده اند؛ نرخ پرش پایین تر است.
  • در وب سایت هایی که سرعت لودینگ پایین است نرخ پرش بالا است.
  • و…

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. بنابراین اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی تری خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *