سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه

اگر شما هم در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت فعالیت می کنید؛ احتمالا اصطلاح سئو کلاه سیاه را شنیده اید. در این مقاله می خواهیم کمی با سئو کلاه سیاه آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

واژه سئو مخفف مخفف Search Engine Optimization است و به کارهایی گفته می شود که برای بهبود عملکرد یک وب سایت بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو جذب بازدیدکنندگان انجام می شود. برخی وب سایت ها با رعایت قوانین تلاش می کنند تا محتوای ارزشمندی تهیه کنند که این سئو کلاه سفید است. اما وب سایت هایی هم هستند که از الگوریتم هایی که با گوگل در تضاد است برای فریب گوگل استفاده می کنند تا سریع به رتبه های بالا برسند.

جالب است بدانید در گذشته تمام تکنیک هایی که امروزه به عنوان تکنیک های سئو کلاه سیاه شناخته می شوند؛ جزو تکنیک های رایج برای بهینه سازی وب سایت ها بودند. اما در نتیجه آپدیت شدن الگوریتم های گوگل ابتدا این تکنیک ها بی اثر شدند و پس از مدتی نیز به عنوان خطا شناخته شدند. یعنی اگر وب سایتی از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کند؛ پنالتی می شود.

سئو کلاه سیاه

تکنیک های سئو کلاه سیاه

اکنون که با مفهوم سئو کلاه سیاه آشنا شدیم؛ نوبت به بررسی برخی از تکنیک های آن می رسد:

  • استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی: در حال حاضر چیزی به عنوان چگالی کلمات کلیدی مطرح است که بین ۱ تا ۳ درصد می باشد. بنابراین تکرار بیش از حد کلمات کلیدی موجب جریمه شدن وب سایت می شود.
  • خرید لینک: خرید لینک یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه است که حتی وب سایت های بزرگ هم هنوز آن را انجام می دهند. اما این کار تنها موجب ضربه زدن به وب سایت می شود.
  • نظرات اسپم: نظرات اسپم مروبط به زمانی می شود که وب سایت های لینک خود را در بخش نظرات وب سایت های دیگر اضافه می کردند. البته این روش امروزه کمتر رخ می دهد.
  • بک لینک های پنهان: در این روش در یک پس زمینه سفید بک لینک هایی با رنگ سفید قرار داده می شود که این لینک ها درصد پنالتی را تا حد زیادی بالا می برد.
  • کلیک بیت تقلبی: کلیک بیت تقلبی یکی دیگر از این تکنیک ها است که کاربران را دچار سوء تفاهم می کند. در این تکنیک یک عنوان بسیار جذاب نوشته می شود اما وقتی که کاربر روی آن کلیک می کند با مقاله ای متفاوت رو به رو می شود. این کار موجب می شود که کابران وب سایت را به سرعت ترک کنند و دیگر به آن بازنگردند.
  • کپی محتوا: تولید محتوای خوب و با کیفیت یکی از اقداماتی است که به افزایش رتبه وب سایت کمک می کند. اما محتوای کپی شده هم موجب جریمه شدن وب سایت می شود و هم اعتبار آن را خراب می کند.
  • و…

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم حرفه ای و با تجربه در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید؛ تیم منتوروید می تواند به بهترین شکل ممکن وب سایت مورد نظر شما را برایتان طراحی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *