معرفی بهترین موتورهای جست و جو در جهان

بهترین موتوهای جست و جو

همه ما برای یافتن اطلاعات مورد نظرمان در اینترنت از موتورهای جست و جو استفاده می کنیم. در این مقاله تعدادی از بهترین موتورهای جست و جو در جهان را به شما معرفی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

گوگل

قطعا بهترین موتور جست و جو در جهان گوگل است. گوگل ۹۰ درصد از بازار جهانی را پوشش می دهد و در وب سایت الکسا نیز رتبه اول متعلق به گوگل است. گوگل در سال ۱۹۹۸ توسط افرادی به نام های سرگئی برین و لری پیج تاسیس شد که دو برنامه نویس هستند. برای بسیاری از ما گوگل به یک جز ضروری در زندگی روزمره تبدیل شده است.

بینگ

بینگ یکی دیگر از موتورهای جست و جو است که گرچه در مقایسه با گوگل کوچک است؛ اما در برخی کشورها مورد استفاده افراد زیادی قرار می گیرد. سازنده موتور جست و جو بینگ مایکروسافت است.

یاهو

شرکت یاهو در سال ۱۹۹۵ موتور جست و جوی یاهو را راه اندازی کرد و بینگ در سال ۲۰۱۱ این موتور جست و جو توسط را باز طراحی کرد. مطابق الکسا یاهو از نظر میزان بازدید در رتبه یازدهم قرار دارد.

بایدو

بایدو (Baidu) پر طرفدارترین موتور جست و جو در کشور چین است و تنها به زبان چینی هم ارائه شده است. البته مردم سایر نقاط جهان نیز می توانند به آن دسترسی داشته باشند. راه اندازی این موتور جست و جو به سال ۱۹۹۹ بازمی گردد.

بهترین موتوهای جست و جو

اسک

اسک موتور جست و جوی دیگری است که به شما معرفی می کنیم. رتبه الکسا این موتور جست و جو ۱۲۸ است. اسک در سال ۱۹۹۵ توسط فردی به نام گرت گرونر ارائه شد. نکته جالب در مورد اسک این است که تا قبل از تاسیس گوگل یکی از پر طرفدارترین موتورهای جست و جو در جهان بود.

یاندکس

یاندکس در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد و می توان آن را محبوب ترین موتور جست و جو در کشور روسیه دانست. در حقیقت بیش از ۵۳ درصد از مردم روسیه از یاندکس استفاده می کنند. البته این موتور جست و جو در کشورهای بلاروس، قزاقستان، ترکیه و اوکراین هم استفاده می شود.

DuckDuckGo

DuckDuckGo یک موتور جست و جوی دیگر است که در سال ۲۰۰۸ تحت عنوان موتور جست و جوی بدون ردگیری کاربران معرفی شد. در حقیقت DuckDuckGo کاملا برای امنیت ایجاد شده است.

Aol

Aol یک موتور جست و جو است که به نام آمریکای آنلاین شناخته می شود. رتبه الکسای Aol ۳۱۳ بوده و در سال ۱۹۸۳ تاسیس شده است. این موتور جست و جو بیشتر در کشور آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم با تجربه و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است. اگر شما هم مایل به راه اندازی یک وب سایت هستید و می خواهید طراحی آن به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تیم منتوروید است. اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال یکی از پروژه های قدرتمند این تیم است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *