آنالیز سئوی وب سایت های رقیب

آنالیز سئوی سایت های رقیب

یکی از ویژگی های سئو وب سایت رقابتی بودن آن است. در این زمینه آنالیز و بررسی سئوی وب سایت های رقیب برای موفقیت در این رقابت انجام می شود. با ما در این مقاله همراه باشید تا بررسی کنیم که چرا آنالیز وب سایت های رقیب انجام می شود و مراحل و ابزارهای آن چیست؟

آنالیز سئوی وب سایت های رقیب

وقتی که شما سئوی وب سایت های رقیب خود را آنالیز و بررسی می کنید؛ می توانید وضعیت وب سایت خود را با آن ها مقایسه کنید. این به شما کمک می کند که نسبت به فعالیت خودتان دید بهتری پیدا کنید و احتمال آن که استراتژی مورد نظرتان به موفقیت برسد؛ افزایش یابد. همچنین این کار می تواند منجر به بیشتر شدن نرخ تبدیل وب سایت، جذب ترافیک ارگانیک بیشتر و صرف هزینه پایین تر برای ترافیک پولی شود. آنالیز سئوی وب سایت های رقیب شامل بررسی لینک ها، کلمات کلیدی، محتواهای تولید شده و… می شود و سپس از اطلاعات کسب شده برای بهبود وضعیت وب سایت استفاده می شود.

مزایای آنالیز سئو وب سایت های رقیب

آنالیز سئوی وب سایت های رقیب مزایای فراوانی دارد؛ از جمله:

آنالیز سئوی سایت های رقیب

مراحل آنالیز سئوی وب سایت های رقیب

آنالیز سئوی وب سایت های رقیب به طور کلی شامل چهار مرحله اصلی می شود:

  • در مرحله اول لازم است تشخیص دهید که وب سایت های رقیب شما اصلا کدام وب سایت ها هستند. این نکته را در نظر داشته باشید که هر وب سایتی که از نظر محتوا یا محصولات یا خدمات به وب سایت شما شبیه است؛ لزوما وب سایت رقیب شما نیست و شما باید به دنبال وب سایت هایی باشید که با جستجوی کلمه کلیدی هدف شما در نتایج جستجو نمایش داده می شوند.
  • در مرحله بعد باید آن وب سایت هایی را که در کلمه کلیدی مد نظر شما رتبه به خصوصی دارند؛ دسته بندی کنید. در نتیجه این کار وب سایت های رقیب واقعی شما مشخص می شوند. اگر مایل به گسترش لیست کلمات کلیدی هدف خود هستید؛ در این مرحله می توانید اقدام به تحقیقات کلمات کلیدی کنید.
  • پس از آن که وب سایت های رقیب شما مشخص شدند؛ نوبت به مقایسه وب سایت آن ها با وب سایت خودتان از طریق داده های مرتبط به منظور اولویت بندی کلمات کلیدی هدف می رسد.
  • مرحله نهایی شامل بررسی اطلاعات و داده های جمع آوری شده از وب سایت های رقیب و وب سایت خودتان است. در اینجا می توانید بهترین کلمات کلیدی را برای اجرای سئو در کوتاه مدت و بلند مدت پیدا کنید.

ابزارهای آنالیز سئو وب سایت های رقیب

از جمله ابزارهایی که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • QuickSprout
  • SEMrush
  • SimilarWeb
  • AIOSEO
  • Ahref
  • و…

منتوروید چه خدماتی ارائه می دهد؟

تیم منتوروید یک تیم قدرتمند و حرفه ای در زمینه طراحی وب سایت است که می تواند وب سایت مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی نماید. جالب است بدانید اصلی ترین پروژه این تیم اسکریپت طراحی وب سایت صرافی ارز دیجیتال است که از مجموعه ای از بهترین و کاربردی ترین خدمات برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *